Kryzysowa lista rzeczy do NIE zrobienia.

19 grudnia 2019
christmas-4666370_1280-1280x755.jpg

5 dni do świąt

Kryzysowa lista rzeczy do NIE zrobienia.

1 Sprzątanie.

Ok. wszyscy przez cały rok utrzymujemy w naszych domach względny porządek, odkurzamy, myjemy podłogi, sprzątamy w szafie ( las rąk!). Dlaczego przed świętami sprzątanie polskich domów wygląda jak deratyzacja i usuwanie szarańczy w jednym. Zamiast szarpania się na zmianę z karniszami zasłonkami i meblami robimy typowy cotygodniowy light cleaning. A wieczorem lampka wina i ulubiony serial.

 

2. Ubieranie choinki.

No to zaczynamy przepychanki.

 

  • Tą gwiazdę wyżej! Nie niżej !
  • No gdzie te lampki zaczepiasz!
  • Co to za badziew? Tego na pewno nie zawieszę!
  • Złoto- czerwona!
  • Srebrna i koniec dyskusji.!
  • Pióra na choince?!!!
  • Jasiu to nie jest czekolada.!!!!

My w tym roku dekorowanie choinek oddajemy naszym pociechom. Wszystkie kolory i ozdoby dozwolone. Choinki zyskają niepowtarzalny odpustowy charakter a my chwilę spokoju przy filiżance herbaty.

3. 12 DAŃ

12 dań, 120 ciast, i milion pierników. Nie ma to jak postać do trzeciej nad ranem przy garach. Gotować, smażyć, mieszać, dekorować a po trzech dniach połowę wyrzucić. W tym roku każda z nas wybiera jedno ciasto i dwa dania do samodzielnego przygotowania. To tak w celu podtrzymania tradycji i  atmosfery. Reszta będzie zamówiona lub przygotowana z półproduktów. W tej zabieganej rzeczywistości stawiamy na wspólne leniuchowanie na kanapie niż domowy barszcz z bio buraków.

Można jeszcze poszaleć z piernikami. dzieci wydaja się nie mieć dosyć. Poniżej znajdziecie sprawdzony przepis na pierniki. Jeśli chcecie więcej proponuje podwójną porcję

2 szklanki mąki ,2 łyżki miodu , ¾ szklanki cukru ,1,5 łyżeczki sody , 1 łyżka masła ,1 jajko do ciasta 1 jajko do posmarowania,  0,5 opakowania przyprawy do pierników ,około 1/3 szklanki ciepłego mleka .Mąkę przesiać na stolnicę, wlej rozpuszczone miód połącz nożem .Ciągle mieszając dodaj cukier , sodę, masło,  przyprawę do pierników, jajko .Czas na zagniatanie, dodając powoli mleka po łyżeczce,  podsypując mąką zagniatamy i wałkujemy jak na ,0,5 cm , lub jak kto lubi i robimy pierniki . Nie zapomnijcie o pomazaniu jajkiem przed pieczeniem .Pieczemy  w 180 stopniach 10-15 min .

4. Prezenty

Dostajecie ataku paniki bo nie macie jeszcze wszystkich prezentów. O ile najmłodsi określają swe potrzeby dużo wcześniej w listach do Mikołaja, o tyle z dorosłymi i nastolatkami jest wiecznie problem. W tym roku  sprawę postawiłyśmy jasno. Jeśli ktoś chcę dostać konkretny prezent  MUSI to zgłosić do 6 grudnia. Inaczej w przypadku braku zdecydowania obdarowywanego lub inwencji u kupującego w ruch idą karty prezentowe. Większość sklepów prowadzi sprzedaż takich kart. Bony na zakupy, zabiegi kosmetyczne, tatuaże, do wyboru do koloru. Kiedy nasi bliscy będą w styczniu buszować po sklepach my wracamy oczywiście do naszego ulubionego serialu.

5. Co na 100% MUSIMY zrobić!!!!

Obejrzeć „Love Actually” i Kevina

Posłuchać kolęd.

Obejrzeć ruchomą szopkę u Kapucynów

 Spędzić rodzinnie wigilię, a potem pierwszy i drugi dzień Świąt.

Tylko tyle i aż tyle. Bez pędu, bez stresu i bez wyścigu.

Czego i wam z całego serca życzymy.!!!

.