Warsztaty „Myśl globalnie, działaj lokalnie”

22 września 2020

Kochani!

Trwają wciąż zapisy na warsztaty z zakresu edukacji globalnej pt. „Myśl globalnie, działaj lokalnie”, które odbędą się w dniach 26-27 września oraz 10-11 października w godzinach. 09.00-17.00. W listopadzie Fundacja włączy się w ogólnopolską akcję „Tydzień Edukacji Globalnej”, podczas której uczestnicy warsztatów będą mogli zaprezentować swoje pomysły i inicjatywy na lokalne działania z zakresu edukacji globalnej w Łomży.

Edukacja globalna to część kształcenia obywatelskiego i wychowania, która rozszerza jego zakres przez uświadamianie istnienia zjawisk i współzależności łączących ludzi i miejsca. Jej celem jest przygotowanie odbiorców do stawiania czoła wyzwaniom dotyczącym całej ludzkości. Przez współzależności rozumiemy wzajemne powiązania i przenikanie systemów kulturowych, środowiskowych, ekonomicznych, społecznych, politycznych i technologicznych. Podczas warsztatów uczestnicy zajmą się tłumaczeniem przyczyn i konsekwencji procesów, w tym konsumenckich, oraz będą mogli lepiej zrozumieć wpływ jednostki na globalne procesy i wpływ globalnych procesów na jednostkę. Celem warsztatów jest kształtowanie krytycznego myślenia poprzez metody edukacji nieformalnej.

Zapraszamy młodzież i dorosłych – licealistów, nauczycieli, formatorów, pracowników NGO oraz wolontariuszy – wszystkich, którzy chcą poznać lepiej świat, żeby lepiej służyć Polsce.

 

Organizatorem warsztatów jest lokalna Fundacja Międzynarodowy Instytut Rozwoju Dzieci, której prezesem jest Justyna Jarząbska, misjonarka z diecezji łomżyńskiej, od lat realizująca międzynarodowe projekty, działaczka społeczna i filantropka. Gościem specjalnym będzie społecznik, obywatel Polski, który urodził się w Somalii, zdobywca nagrody Społecznik Roku 2019 w Polsce – Elmi Abdi.

Zapisy:

– przez fanpage na fb fundacji – Międzynarodowy Instytut Rozwoju Dzieci

– przez link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/680483902821353/?event_time_id=680483902821353

Wszystkie pytania lub chęć udziału można zgłaszać również drogą e-mailową: info@iichd.org lub telefonicznie 881 657 690.

Program Warsztatów:

Moduł I: Partnerstwo a nie pomoc: Jak działać i rozmawiać o krajach Globalnego Południa.

Moduł II: Po pierwsze nie szkodzić: wolontariat odpowiedzialny i turystyka zrównoważona.

Moduł III: Jak wyjechać na wolontariat zagraniczny

Moduł IV: Co po wolontariacie? Jak zostać multiplikatorem?

Modul V: Świadomy obywatel, świadomy konsument.

http://https://www.youtube.com/watch?v=-f-OVBPIk6c