obserwuj

Jak przygotować Święta Wielkanocne aby nie zwariować ………….

Dodano:
19 marca 2024

Jak przygotować Święta Wielkanocne aby nie zwariować ………….

 Święta Wielkanocne to ważne i radosne święto chrześcijańskie, obchodzone przez wiernych na całym świecie. Wielkanoc upamiętnia Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa po Jego śmierci na Krzyżu. Jest to także czas szczególnej refleksji.

Podczas Świąt Wielkanocnych ludzie spotykają się ze swoimi bliskimi, dzielą się jajkiem, organizują wspólne posiłki i modlitwy. Tradycyjne zwyczaje związane z Wielkanocą to m.in. malowanie pisanek, strojenie domów świąteczną gałązką czy wspólne śniadanie wielkanocne.

Wielkanoc jest również okazją do odwiedzenia kościoła, uczestnictwa w mszach świętych i refleksji nad własnym życiem duchowym. To czas, który przypomina nam o miłości, przebaczeniu i nadziei, jakie przynosi Zmartwychwstanie Chrystusa.

No tak, ale co zrobić aby nie zwariować podczas przygotowań i spotkań z rodziną , podajemy kilka wskazówek :

1. Zrób plan działania – zapisz wszystkie rzeczy, które musisz zrobić przed świętami, takie jak zakupy, przygotowanie potraw, sprzątanie domu czy dekoracje. Podziel zadania na mniejsze kroki i zacznij je wykonywać stopniowo, aby uniknąć stresu w ostatniej chwili.

2. Zorganizuj się – zrób listę zakupów i plan menu na święta, aby uniknąć niepotrzebnych wyjść do sklepów i zaplanuj, kiedy chcesz zrobić zakupy. Upewnij się, że masz wszystkie niezbędne składniki i przybory kuchenne.

3. Zadbaj o siebie – nie zapominaj o swoim zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Staraj się ćwiczyć regularnie, dobrze się odżywiać i odpoczywać. Znajdź czas dla siebie, na relaks, czytanie książki czy spacer na świeżym powietrzu.

4. Deleguj zadania – nie musisz robić wszystkiego samodzielnie. Poproś rodzinę o pomoc w przygotowaniach, podzielcie się obowiązkami i pracujcie razem.

5. Zachowuj perspektywę – pamiętaj, że święta to czas spędzany z bliskimi, a nie wyścig ze czasem. Skoncentruj się na tym, co naprawdę ważne, a reszta się poukłada.

6. Planuj odpoczynek po Świętach – po intensywnym okresie przygotowań, zadbaj o chwilę relaksu i odpoczynku po Świętach. Zrób coś, co sprawia Ci przyjemność, np. wyjedź na wycieczkę, zrelaksuj się w spa czy po prostu spędź czas z najbliższymi bez stresu i pośpiechu.

A jak  znajdziesz  chwilę między tym planowaniem i wykonywaniem może warto urozmaicić trochę swoją ciążka pracę zabawą z dzieckiem na robieniu różnych ozdób , dekoracji stołu i domu  dziś podamy kilka pomysłów na ozdoby a za tydzień pyszne szybkie przepisy  .

Wazon ze słoika : https://www.twojediy.pl/wielkanocny-wazon-sloika/

Złote jaja : https://www.twojediy.pl/zlote-jaja-wielkanocne-pisanki-diy/

Popękane jaja : https://www.twojediy.pl/popekane-jaja/

Marmurkowe jaja : https://www.twojediy.pl/jak-zrobic-dekoracje-wielkanocna/

Kolorowe kury : https://www.twojediy.pl/kolorowe-kury-dekoracja-diy-na-wielkanoc/

Wianek wielkanocny : https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=3fjdXveZloY

Kartki wielkanocne  : https://www.novakid.pl/blog/wielkanocne-ozdoby-dla-dzieci-zrobcie-je-razem/#blogImgText-block_8f6eb8b91fa378c066c946f2159603ed

Wielkanocne wiraże : https://www.novakid.pl/blog/wielkanocne-ozdoby-dla-dzieci-zrobcie-je-razem/#blogImgText-block_8f6eb8b91fa378c066c946f2159603ed

Papierowe zajączki : https://www.novakid.pl/blog/wielkanocne-ozdoby-dla-dzieci-zrobcie-je-razem/#blogImgText-block_a38c94b41e9ce2fc5607636de9039c59

Zajączki z rolki papieru : https://www.novakid.pl/blog/wielkanocne-ozdoby-dla-dzieci-zrobcie-je-razem/#blogImgText-block_aa585994a12d0da3ff36c4e633b11375

Zajęcze uszki : https://www.novakid.pl/blog/wielkanocne-ozdoby-dla-dzieci-zrobcie-je-razem/#blogImgText-block_630266b142caefc34e5ec1e02559fd1a

Przeczytaj również:

Masz informacje o wydarzeniu, którego nie mamy na naszej stronie?

Napisz nam o nim