obserwuj
5 lipca 2024
18:00
piątek
Wydarzenie zaczyna się za
00
Dni
00
Godzin
00
Minut
00
Sekund

O wydarzeniu

Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych zaprasza na wernisaż wystawy Wojciecha Zubali pn. Mikrokosmos, który odbędzie się 5 lipca o godzinie 18:00. Wystawa pozostanie czynna do 4 sierpnia.

Wojciech Zubala

Urodzony w 1964 roku. Absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Studiował w pracowniach Jana Tarasina, Tadeusza Dominika i Zbigniewa Gostomskiego. Profesor na Wydziale Malarstwa macierzystej uczelni prowadzący Pracownię Malarstwa. W latach 2012-2020 pełnił funkcję prorektora ds. studenckich.

Zajmuje się malarstwem i fotografią. Tworzył obiekty przestrzenne z obszaru tkaniny eksperymentalnej. Jego sztuka pozostaje na styku realności i abstrakcji. Obrazy mieszczą w sobie potencjalność znaczeń i odczytań pobudzając skojarzenia. W swoim dorobku ma ponad 40 wystaw indywidualnych. Uczestniczył w licznych wystawach zbiorowych. Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach w kraju i zagranicą, m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie, w Galerii 72 w Chełmie, Muzeum Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, czy Kolekcji Krzysztofa Musiała.

Wielokrotnie nagradzany. M.in. II Nagroda w Konkursie im. Eugeniusza Gepperta (Wrocław 1996), I Nagroda w Konkursie „Fotografia Ojczysta” (Muzeum Narodowe, Warszawa, 2007), nominacja do Nagrody im. C.K. Norwida w kategorii sztuki plastyczne (2014), Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2018).

Źródło:

Masz informacje o wydarzeniu, którego nie mamy na naszej stronie?

Napisz nam o nim